JAKÉ PŘEDNÁŠKY SI NENECHAT UJÍT

Přednášky jsou rozděleny do jednotlivých bloků podle oborů. Například fyzioterapeut Tomáš Rychnovský chystá přednášku o bolestech (tělesných i duševních), které mají podle něj vždy nějakou příčinu a souvislost s tím, co žijeme a prožíváme. Na praktických příkladech z praxe ukáže, jak může vzniknout fyzická bolest i psychické napětí. Zároveň však vysvětlí, co všechno mohlo ovlivnit náš současný stav a jak s našimi vlastními tématy zacházet.

Lékař funkční medicíny Jan Vojáček se zase zamyslí nad optimální tělesnou váhou. Velké množství lidí a dětí se potýká s nadváhou a obezitou. Čí je to vina? Lidí, potravinářského průmyslu, nebo zdravotnictví? A co determinuje váhu a tvar postavy? Je to pohyb, strava, nebo něco dalšího. Existuje optimální váha? Je skutečně nadváha a obezita novodobá epidemie se závažnými zdravotními důsledky pro populaci? Náplní přednášky bude komplexní pohled na tělesnou váhu a její kontext v tématu zdraví.

Na řadu přijdou ale také ryze ženská témata, jako například povídání o ženských rituálech s Barborou Zemanovou. S tanečnicí a koučkou Janou Hemelíkovou Baudisovou si zase můžete protáhnout celé tělo, procvičit jemnou motoriku a koordinaci těla a správné držení těla při bollywoodském tanci.

Konzultantka v oblasti partnerských a rodinných vztahů Charlotte Benátská vám řekne, proč je důležité poznat sama sebe a vědět, co chci a kde je má vlastní hodnota. Ve svém semináři vám předá tipy, co pro sebe můžete udělat, abyste se cítily vnitřně spokojené.

Už jste možná slyšely o hormonální jógové terapii, ale zatím jste neměly možnost si ji vyzkoušet. Změnit to můžete na Festivalu Evolution, kde se můžete s hormonální jógou seznámit a ještě se naučit několik protistresových cviků a techniku nazvanou bhastrika. „Hormonální jógová terapie pomáhá nejen ženám, které chtějí otěhotnět či se potýkají se symptomy menopauzy, jak se mnozí mylně domnívají. Celkově harmonizuje hormonální hladiny v našem těle. Je určena ženám i mužům, kteří zažívají každodenní stres, mají pocit, že ztrácí vitalitu, cítí únavu, zkrátka potřebují znovu nalít krev do žil, začít se víc usmívat a cítit se spokojeně nebo nastartovat tělo k hubnutí. Pomůže s problémy se štítnou žlázou, nespavostí, těm, kteří zažívají syndrom vyhoření, úzkostné stavy, vypadávání vlasů či nízké libido. Rozproudí lymfu, posílí imunitu, odstraní migrény. Tak co? Našli jste se? Přijďte," zve na otevřenou lekci lektorka Jana Bendová Hrabalová.

Na přetřes přijdou i témata věnující se rodičovství. Zavítat můžete na přednášky Jana Mühlfeita a Davida Svobody na téma, jak lépe kontrolovat svou mysl a uplatňovat techniky mentální odolnosti jako je dech, vizualizace, interní dialog nebo inspirace. Jak uspět jako rodič zase prozradí autorka knihy NeGramotný rodič Lucie Königová.


Vystavovatelé